сентябрь, 2017 ел
дүшәмбе

20 сентябрьдә «ЕДИНАЯ РОССИЯ»партиясенең региональ кабул итү бүлмәсендә гражданнар кабул ителә.

Ул 19 сентябрьдә  8 – 12.00 сәгать аралыгында республика буенча  узачак.

17 сентябрь көнне бердәм ярдәм хезмәте телефонына шәһәрнең Шевченко урамы 45 йортта янгын чыгу турында хәбәр керә. Бу хәл иртән 03 :23 сәгатьтә була.

Лениногорск районы буенча Дәүләт техник күзәтчелеге “Частник” операциясе башлануы турында хәбәр итә.

Авылларда халык җыеннары төгәлләнде. Ул 24 авыл җирлегендә дә үтте. Анда район башлыгы Рәгать Хөсәенов, аның урынбасарлары, төрле хезмәт вәкилләре катнашты. Җирлек башлыклары чыгыш ясады, халык сораулар бирде.

«Исток-Башлангыч» үзәгендә әлеге темага чара үткәрделәр. Ул сорау-җавап формасында үтте. Чара ахырында катнашучыларга белешмәлекләр таратылды.

Шушы көннәрдә Лениногорскиның Үзәк китапханә хезмәткәрләре ачык һавада "Табигатьнең мәңгелек матурлыгы" дигән шигъри сәгать үткәрде.

2017елның 1 декабрендә үткән ел өчен милек салымы вакыты җитәчәк. Бу уңайдан салым инспекциясе аңлату эшләре алып бара.

“Финанситлар көне” Район һәм шәһәр Казначейлык департаменты территориаль бүлекчәсе республика финанслар министрлыгының  Рәхмәт хаты белән бүләкләнде.

Үзәк китапханә хезмәткәрләре 10нчы мәктәптә “Кара Беслан” дигән чара үткәрде, дип хәбәр иттеләр.