июнь, 2018 ел
шимбә

Лениногорскида республика Дәүләт Советының дәүләт төзелеше һәм җирле үзидарә комитетының күчмә утырышы узды.

Лениногорск балалар сәнгать мәктәбе укытучылары Т. Петрова  һәм Ә.  Толстова үзләренең укучылары белән “Бәхетле тәлинкә”  Халыкара  арт-проектында катнашты.

Татарстан буенча Росреестр идарәсе барыгызны да дәүләт бәйрәме – Россия көне һәм Ураза бәйрәме белән котлый. Уңайлы булсын дип, Лениногорскиның күп функцияле үзәгенең бәйрәм алды һәм бәйрәм көннәрендә эш графигын тәкъдим итәбез:

Россия көне алдыннан район башлыгы урынбасарлары, башкарма комитет җитәкчеләре һәм урынбасарлары сугыш вктераннарына “Фидакарь хезмәт өчен” медальләрен тапшыра. Бәйрәм алды һәм бәйрәмдә 12 медаль тапшырылачак.

13 июньдә  11.20 сәгатьтә Татартан  Росреестры Кадастр палатасы белән берлектә, Татарстан Радиосында туры эфирда катнашачак. Аның темасы: хокукларны теркәү һәм кадастр исәбе: бу турыда нәрсәәр белергә кирәк?

Әлеге көн алдыннан, «Исток-Башлангыч» үзәге белгече С. Горбунова  «Солнечный круг» уен программасын үткәрде, анда микрорайонда яшәүче кү балалы һәм аз тәэмин ителгән гаиләәрдә тәрбияләнүче балалар катнашты.

«АвтоЛеди-2018» конкурсы Лениногорск буенча ЮХИДИ идарәсе, ГБУ «БДД» һәм район администрациясе оештыра.

8 июньдә Россия көнен бәйрәм итү алдыннан, «Исток-Башлангыч»үзәге белгече С.Горбунова “Мин - Россия гражданины” дигән  интеллектуаль уен үткәрде.

Татарстан территориясендә, шул исәптән безнең муниципаль районда да “Трактор-прицеп” операциясе узачак.

«Балалар һәм яшүсмерләрне социализацияләү, тәрбияләү, белем бирү» бөтенроссия конкурсына заявкалар 12 июньгә кадәр кабул ителә.