май, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Хезмәт,  халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира  Зарипова эшлекле визит белән Лениногорскида булып китте.

Әлеге чара Республика Президенты Рөстәм  Миннеханов тарафыннан  2015 елның  4 ноябрендә кабул ителгән иде.

Анда ООО «Водоканал», ООО «Самитек-М», ООО «Агрофирма Ялтау», ООО «Шифа», ООО «Контакт-С», ООО «Оптовик», ООО «Лениногорские тепловые сети», ГБУ «Лениногорский детский дом», ГАУЗ «Лениногорская ЦРБ», ООО «Альдем» прелприятиеләренең кадрлар бүлеге вәкилләре катнашачак.

Көндәлек мәшәкатьләр белән вакыт үткәне сизелми дә кала. Милли бәйрәмебез – Сабан туе да якынлаша бит. Быел районкүләмендә ул гадәттәгедән бераз иртәрәк – 29 майда үтәчәк. Районыбыз авылларында 4 июнь көненә дип билгеләнгән.