Лениногорскида Милләтләр кроссы узды

2024 елның 21 сентябре, шимбә

Бүген И.И. Хәсәнов исемендәге спорт комплексында. «Милләтләр кроссы» спорт-массакүләм чарасы узды, анда 500 гә якын лениногорскилы катнашты.

Ярышларда беренчеләрдән булып район Башкарма комитеты җитәкчесе вазыйфаларын башкаручы Марат Гирфанов катнашты.

Ул мондый чараларның сәламәт яшәү рәвешен популярлаштыру өчен мөһимлеген билгеләп үтте һәм катнашучыларга яхшы кәеф теләде.

Тантаналы шартларда 18 яшь спортчы районның спорт тормышында актив катнашулары өчен стипендия алды.

Стартка гомуми белем мәктәпләре укучылары, уку йортлары студентлары, шәһәр предприятиеләре һәм оешмалары хезмәткәрләре, шулай ук «Өченче буын" вәкилләре һәм җитәкчеләр чыкты. Чара бүләкләү белән тәмамланды. Җиңүчеләрне, призерларны һәм барлык катнашучыларны котлыйбыз, алга таба уңышлар телибез!