«СценАрт» республика конкурсына заявка компаниясе старт алды!

2024 елның 13 сентябре, җомга

«СценАрт» -уникаль проект, анда катнашучылар сценарий осталыгы күнекмәләрен алалар, ә аннары эксперт-остазлар озатуында социаль әһәмиятле темаларга сценарийлар язу буенча ярышалар. Конкурс йомгаклары буенча иң яхшы сценарийлар билгеләнә, алар бөтен Татарстан Республикасы буенча театр һәм иҗат коллективлары куелышының нигезе булачак.

Иң яхшы сценаристлар шулай ук партнерлардан призлар алачак:

- "Skillbox " та укуга бүләк сертификатлары;

- Казандагы "Artplay Media" цифрлы сәнгать үзәгенә баруга билетлар;

Индивидуаль экскурсияләр һәм Г. Камал исемендәге Татар дәүләт драма һәм комедия театры репетицияләренә бару;

- Казанда MazaPark күңел ачу паркына бару өчен бүләк сертификатлары!

💫Һәм бары тик бер җиңүче генә 2024 елның көзендә гамәлгә ашырылырга планлаштырылган «ПроFeelArt» театр фестивалендә түләүле эш белән төп сценарист-эксперт булырга мөмкинлек алачак.

●Әгәр син заявка бирсәң:

теләсә нинди дәрәҗәдәге сценарист-яңа кешедән тәҗрибәле авторга кадәр;

Яшь филолог / педогог/психолог/конфликтолог/социолог; үз эшең өчен гонорар алырга һәм кыйммәтле бүләкләр алырга телисең;

социаль мөһим темаларны яктыртуга үз өлешен кертергә әзер.

Катнашу Татарстан Республикасы территориясендә яшәүче яшьләр вәкилләре өчен ачык. Заявканы 25 сентябрьгә кадәр безнең сайтта гариза бирергә өлгер: https://atmrt.ru/profeelart