Бриллиант туй

2024 елның 13 сентябре, җомга

2024 елның 12 сентябрендә Лениногорск шәһәренең Никахлашу сараенда «бриллиант» юбилярларны, Петр Дмитриевич һәм Нина Дмитриевна Мурзиннар гаиләсен хөрмәтләделәр!

Алар 1964 елның 10 сентябрендә Лениногорск шәһәрендә өйләнешәләр. Петр Лениногорск шәһәрендәге заводларда участок начальнигы, цех начальнигы урынбасары булып эшли, Чернобыль авариясен бетерүдә катнаша. Нина Дмитриевна училищены тәмамлый.

Аны педучилищеда эшләргә калдыралар, югары белем ала. Күп кенә студентларны фортепианода уйнарга өйрәтә, музыкага мәхәббәт тәрбияли. Лениногорск педагогия училищесында пенсиягә чыкканчы 40 ел шулай эшли ул.

Аларның өч оныгы – берсе СВО катнашучысы, бүләкләре бар - һәм дүрт оныкчыгы бар. Якыннары һәм дуслары юбилярларга карата бик күп җылы сүзләр әйттеләр!

Традиция буенча Мурзиннар гаиләсе Татарстан Республикасы Лениногорск районының юбилярлар китабына үз имзаларын куйды. ЗАГС хезмәткәрләре аларга "бриллиант" никахлашу турында юбилей таныклыгы тапшырдылар һәм аларга ныклы сәламәтлек, яхшы кәеф һәм озын гомер теләделәр!