Лениногорск районында прививка ясату кампаниясе дәвам итә

2024 елның 11 сентябре, чәршәмбе

Бүгенге көндә 10 меңнән артык кешегә прививка ясалган, шулардан 3730 бала һәм 170 йөкле хатын-кыз. Лениногорскилылар гриппка каршы прививканы кайда ясый алалар?

- Үзәк район хастаханәсе поликлиникасының икенче катында 204 нче кабинетта эш көннәрендә 8:00 дән 16:00 гә кадәр.

- Балалар һәм мәктәп укучылары балалар поликлиникасында 10:00 дән 16:00 гә кадәр 2.9 кабинетында прививка ясатырга мөмкин. Башта педиатрны узарга.

- Авыл халкы үз ФАПларында гриппка каршы прививка ясый ала:8:00 дән 15: 00 гә кадәр. Моннан тыш, пациентларга уңайлы булсын өчен һәр шимбәдә 8:00 дән 12:00 гә кадәр шәһәр поликлиникаларында чиратлашу ысулы белән прививка кабинеты эшли.

Бу шимбәдә, 14 сентябрьдә, гриппка каршы прививка 2.5 нче кабинетта ясарга була. Өлкәннәргә Вакцинация "Совгрипп" , "Совтрикс" һәм "Флю-м" препаратлары, балаларга — "Квтрикс Квадри" һәм "Совигрипп"препаратлары ярдәмендә башкарыла. Белгечләр искә төшергәнчә, халыкның 60% в вакцинацияләү грипп белән авыручылар санының артуын булдырмаска ярдәм итәчәк.