Хөрмәтле лениногорскилылар һәм шәһәр кунаклары!

2024 елның 30 августы, җомга

Сезне Татарстан Республикасы көне белән котлыйбыз! Республика оешу көне Татарстан Республикасы һәм тулаем Россия Федерациясе үсешенең яңа контурларын билгеләгән мөһим вакыйга буларак тарихка кереп калды.

Татарстан-төрле халык һәм дин вәкилләре тату һәм тату яши торган зур гаилә ул. Бу бигрәк тә Гаилә елында кыйммәтле, анда гаилә кыйммәтләрен саклауга аерым игътибар бирелә.

Лениногорск районының барлык гаиләләренә ныклы мәхәббәт, хөрмәт, иминлек, үзара аңлашу телибез. Һәр гаиләнең тормышы күңел җылысы, шатлык һәм яхшылыкка ышаныч белән тулы булсын!   Бу көн безне туган җиребезгә карата җылы хисләр белән берләштерә, яшибез һәм иҗат итәбез, киләчәккә планнар корабыз.

Без ата-бабаларыбызны искә алабыз һәм дөньяны фашизмнан азат иткән Җиңүчеләр буыны белән горурланабыз. Күпмилләтле халкыбызның рухи-әхлакый кыйммәтләре һәм традицияләре безнең өчен якын һәм өстенлекле. Бүген махсус хәрби операция барышында безнең хәрбиләр батырлык һәм кыюлык күрсәтәләр, илнең киләчәге һәм гражданнарның иминлеге өчен нык көрәшәләр. Без яклаучыларыбыз-Бөек Ватан сугышы геройлары буынының лаеклы варислары белән горурланабыз. Ышанабыз һәм җиңү белән көтәбез!

Бүген без ил җитәкчелегенең, Владимир Владимирович Путинның тулы ярдәмен алабыз, республикабызга иң катлаулы бурычлар ышанып тапшырыла. Бу безнең республиканың потенциалы турында сөйли. Бу, әлбәттә, сәнәгать, ресурс потенциалы һәм географик урнашуыбыз. Әмма безнең иң төп потенциал-талантлы, оста, максатчан кешеләр. Барысы да сезнең ярдәм белән эшләнә!

Һәрберегезгә позициягез, районыбыз, республикабыз үсешенә һәм илебез үсешенә керткән өлешегез өчен рәхмәт белдерәбез. Кадерле лениногорскилылар! Бу бәйрәм көнендә ихлас күңелдән нык сәламәтлек, иминлек һәм республикабызның чәчәк атуы хакына уңышлы хезмәт теләкләрен кабул итегез! Бәйрәм белән!