17-19 сентябрьдә «Омтылыш: карьера турында»проект сессиясе оештырыла

2024 елның 29 августы, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы (алга таба – министрлык) сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән (Алга таба – ОВЗ) һәм инвалид яшьләрне яшьләр сәясәте тармагына кертү буенча актив эш алып бара, аларның хокукларын һәм мәнфәгатьләрен яклауның актуаль проблемаларын хәл итү өчен кирәкле шартлар тудыра.

Татарстан Республикасы Рәисе Р.Н.Миңнеханов ярдәме белән 2024 елның 17-19 сентябрендә Татарстан Республикасы Лаеш муниципаль берәмлегенең «Идел» яшьләр үзәге «Омтылыш: карьера турында» проект сессиясе оештырылачак һәм уздырылачак.

18 сентябрьдә «Мөмкинлекләр канатлары» бөтенроссия инклюзив проектын үткәрү планлаштырыла, ул Яшьләр эшләре буенча Федераль агентлык (Росмолодежь) ярдәмендә гамәлгә ашырыла. Төп таләпләр: инвалид, ишетү сәләте, күрү сәләте, терәк-хәрәкәт аппараты бозылган, интеллекты сакланган (озатып йөрүчеләр дә катнашырга мөмкин) 18 яшьтән 35 яшькә кадәрге яшьләр. Сменага гариза рәсми сайтта рәсмиләштерелә: https://minmolrtsession.ru/omtilish.