«Һөнәри белем системасын модернизацияләү: проблемалар, чишелешләр, перспективалар»IV Бөтенроссия фәнни-гамәли конференциясе

2022 елның 16 ноябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгының 2022-2023 уку елына календарь планы нигезендә 2022 елның 15 ноябрендә  «Лениногорск нефть техникумы» нда «һөнәри белем системасын модернизацияләү: проблемалар, чишелешләр, перспективалар»IV Бөтенроссия фәнни-гамәли конференциясе үткәрелде. Конференция Лениногорск нефть техникумына 65 ел тулуга багышланган.

Конференциядә катнашу өчен Татарстан Республикасы, Чуваш Республикасы, Башкортостан Республикасы, Самара һәм Ульяновск өлкәләре, Коми Республикасы, Краснодар крае һөнәри белем бирү оешмалары мөгаллимнәреннән һәм хезмәткәрләреннән 200 гә якын гариза алынган иде.

Пленар өлешне техникум директоры Врублевский Игорь Сергеевич ачып җибәрде. Производство системасын үстерү буенча әйдәп баручы инженер Ильин Дмитрий Григорьевич һәм «ЛениногорскРемСервис» ҖЧҖнең геология хезмәте башлыгы Канищев Руслан Евгеньевич «Студентларның һөнәри әзерлегенә заманча эш бирүче ихтыяҗларына туры килү»темасы белән чыгыш ясадылар.

Чара көндезге һәм дистанцион форматта оештырылды. Педагоглар Урта һөнәри белем бирү системасын модернизацияләүнең, һөнәри юнәлешне исәпкә алып, гомуми белем бирү дисциплиналары буенча әзерлек практикасын яңартуның көнүзәк мәсьәләләре турында фикер алыштылар. Укытучылар Лениногорск, Самара, Әлмәт, Түбән Кама педагогларыннан төрле профессиональ алымнар һәм методик яңалыклар кулланып оештырылган мастер-классларда булдылар.