апрель, 2018 ел
җомга

Татарстан Премьер – министры урынбасары, Бөтендөнья татар конгрессы Милли Шура рәисе Васил Шәйхразиев җитәкчелегендәге Татарстан делегациясе эшлекле сәфәр белән Нижневартовскида.

Мәдәният сараенда җирле үзидарә көнен билгеләп үттеләр.

Бүген мәдәният сараенда Габдулла Тукайның тууына 132 ел тулуга багышланган муниципаль нәфис сүз бәйгесе булып узды.

«Лениногорская» агрофирмасы базасында район хуҗалыкларының технологларын укыттылар.

2 нче мәктәптә М. Моряков исемендәге республика фәнни-практик конференциясе үтте.

Чүпне махсус урыннарда яндырыгыз. Әгәр шашлык кыздырырга уйласагыз, бу эшкә җаваплы якын килегез, дип кисәлә Лениногорск янгын күзәтчелеге бүлеге.

Ул “Гореф-гадәтләр һәм заманчалык” дигән конкурс иде, декоратив-кулланма иҗат буенча узды. Лениногорск сәнгать мәктәбе укучылары түбәндәге нәтиҗәләргә иреште.