апрель, 2018 ел
җомга

2018 ел Россиядә  доброволец (волонтер) елы буларак  игүлан ителде. Россия территориясендә «Доброволец России – 2018» конкурсы үткәрелә.Региональ этабы 14 марттан – 1июльгә кадәр үтә.

Лениногорск муниципаль районлыгы дәүләт автоном иҗтимагый хезмэт күрәтү оешмасы. Халыкка иҗтимагый хезмәт күрсәтү комплексы үзәге “Исток – Башлангыч” актлар залында 2018 елның 5 апрелендә ведомствара “Дети России – 2018” чаралары кысаларында, иҗтимагый тәрбияче Светлана Фәтхетдинова  оештыруында “Наркотиклар?

Караңгы вакытта җәяүле өчен юл куркынычсызлыгы кагыйдәләре.

2015 елдан Казанда халыкара дәрәҗәдәге йөгерү марафоны уздырыла. Аның максаты – спортны популлярлаштыру. Анда марафон дистанциясеннәзн тыш, тагын 3 йөгерү була. Стартка барлыгы 10 меңнән артык спортчы чыгачак.

10 апрельдә  Казанда  “Бердәм Россия” партиясенең региональ кабул итү бүлмәсендәмилекне теркәү һәм кадастр исәбенә алу сораулары буенча халык кабул ителә.

Лениногорск мәшгульлек үзәгендә 2018 елның 1 кварталында 59 эшсез кеше социаль адаптация алды.

Һәркем гариза бирә ала

Автовокзалдан иртәнге сәгать 5тә кузгала торган «Лениногорск-Казан» маршрут автобусы Чирмешән районы аша йөри башлады.

Даими аңлату эшләре алып барылуга карамастан, халыкның алдану очраклары арта гына бара.

Республика мәгълүматлаштыру министрлыгы 2017 елның 1 июленнән мәҗбүри страховкалау турындагы законга үзгрешләр кертелүе турында хәбәр итә.