декабрь, 2017 ел
дүшәмбе

Иртәгә Татарстанда буран, бозлавык һәм томан көтелә, дип хәбәр итә Татарстан Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе.

Район башлыгы үткәрә торган атналык планерка вакытында "Власста" реклама агентлыгы җитәкчесе Владимир Никишинны бүләкләделәр.

24-25 ноябрьдә Казанның югары танкучилищесы базасында «Юнармия» хәрәкәте слеты үтте.

2 декабрьдә «Теннис Холл» да “әти, әни, мин – спорт гаиләсе” гаилә марафоны старт алды.

3 декабрьдә, «Логос» үзәге белгечләре һәм волонтерлары шәһәр урамыннан үтеп баручыларга белешмәлекләр таратты, анда ярдәм сорап кая барырга икәнлеге язылган иде.

«Инициативалар картасы» ның 4 ай эшләве нәтиҗәсендә, мәйданчыкта республиканың төрле районнарыннан 19 инициатива урнаштырылды.

- Үзәк белгечләре өйләргә барып консультация үткәрде;

Шәһәребезнең "Ихлас" мәчетендә мөмкинлекләре чикләнгән шәһәрдәшләребез өчен чара узды.

2 декабрьдә «Теннис Холл» кортында гаилә эстафетасы үтте. Аны 1нче ТОС һәм “Теннис-Холл” оештырды.

Яңа елга әзерлек чоры иң җитди чараларның берсе. Янгын күзәтчелеге бүлеге хезмәткәрдләре бәйрәм кайгыга әверелмәсен өчен нәсәләргә игътибар итәргә кирәклеге туррында хәбәр итә.