Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов «эшлекле дүшәмбе» киңәшмәсендә киләсе атнага эш өчен төп бурычлар билгеләде

2020 елның 28 сентябре, дүшәмбе

Бүген гомумшәһәр планеркасында район һәм шәһәр тормышының актуаль мәсьәләләре буенча фикер алыштылар, аны Лениногорск муниципаль районы Башлыгы, Лениногорск шәһәре мэры Рәгать Хөсәенов предприятие, оешма, республика министрлыклары һәм ведомстволарының территориаль бүлекчәләре, шәһәр һәм район хезмәтләре җитәкчеләре белән видеоконференцэлемтә аша уздырды.

«Эшлекле дүшәмбе»нең эше Россия Эчке эшләр министрлыгының Лениногорск районы буенча бүлеге начальнигы урынбасары Роберт Сираҗетдиновның район территориясендәге оператив хәлләр, бүлек хезмәткәрләре тарафыннан атна эчендә башкарылган эшләр турындагы докладыннан башланды.

Аннары җитәкчеләр узган атнадагы хәлләр, оператив хәл итү өчен планнар һәм булган проблемалар турында хәбәр иттеләр.

Эшлекле дүшәмбе ахырында Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов алдагы атнага эш өчен төп бурычларны билгеләде:
1. Лениногорск районында Өлкәннәр көненә әзерлек эшләре дәвам итә. Әлеге вакыйгага багышланган чаралар расланды. «Безнең төп бурыч-өлкән буынга хөрмәт күрсәтү. Без беркемне дә игътибарсыз калдырырга тиеш түгел", - диде район башлыгы.
2. Муниципаль район территориясендә федераль һәм республика программаларын гамәлгә ашыру дәвам итә. Район башлыгы җаваплы хезмәтләрнең игътибарын объектларда төзелеш һәм ремонт эшләрен сыйфатлы һәм вакытында тәмамлауга юнәлтте.
3. Тагын бер бурыч-район территориясендә коронавирус инфекциясе таралу куркынычын киметү өчен санитар-эпидемиологик таләпләрне үтәү буенча контрольне көчәйтү.
4. Янгыннарны кисәтү буенча профилактик эшне активлаштырырга, янгын куркынычсызлыгы үтәлешен тикшереп торуны көчәйтергә,
5. Шәһәр һәм район территорияләрен санитар чистарту һәм төзекләндерү эшләрен дәвам итәргә.