Татарстан Республикасы территориясендә метеорологик күренешләрнең интенсивлыгы турында консультация-кисәтү

2020 елның 28 сентябре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы территориясендә 2020 елның 29 сентябрендә төнлә һәм иртән урыны белән урыны белән -2 гә кадәр салкыннар көтелә

Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсе киңәш итә:

Туфрак өслегендә туңдырылу сәбәпле, авыл хуҗалыгы культураларының - җиләк-җимешләр һәм орлык культураларының һәм үсемлекләрнең зыян күрүе һәм һәлак булу куркынычы арта. Белгечләр үсентеләрне саклау буенча чаралар күрергә киңәш итә. Моның өчен аларны полимер пленка, тукылмаган материал , салам белән капларга кирәк.

Яшь үсентеләрне туңудан коткару өчен бакчачылар тарафыннан еш кулланыла торган иң практик ысул булып үсемлекләрне каплау тора. Материал аз җылылык үткәрүчәнлеккә ия булырга тиеш .

Фаразланган һава шартлары аркасында, җылыту мичләрен һәм газ җиһазларын кулланган вакытта янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен үтәмәүгә бәйле техноген янгыннар барлыкка килү ихтималы бар.

Теләсә нинди бәла булган очракта сез һәрвакыт ашыгыч хезмәтләрне бердәм чакыру номерына – «112»мөрәҗәгать итә аласыз. Шалтыратулар тәүлек әйләнәсе һәм шәһәр һәм кәрәзле телефоннардан бушлай кабул ителә.

ТР буенча Россия ГТХМ Баш идарәсенең «ышаныч телефоны:  8 (843) 227-46-96.