Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов «эшлекле дүшәмбе» киңәшмәсендә төп бурычларны билгеләде

2020 елның 21 сентябре, дүшәмбе

Бүген гомумшәһәр планеркасында район һәм шәһәр тормышының актуаль мәсьәләләре буенча фикер алыштылар, аны Лениногорск муниципаль районы Башлыгы, Лениногорск шәһәре мэры Рәгать Хөсәенов предприятие, оешма, республика министрлыклары һәм ведомстволарының территориаль бүлекчәләре, шәһәр һәм район хезмәтләре җитәкчеләре белән видеоконференцэлемтә аша уздырды.

«Эшлекле дүшәмбе» нең эше Россия Эчке эшләр министрлыгының Лениногорск районы буенча бүлеге начальнигы Айбулат Юнысовның район территориясендәге оператив хәлләр, бүлек хезмәткәрләре тарафыннан атна эчендә башкарылган эшләр турындагы докладыннан башланды.

Җитәкчеләр узган атнадагы хәлләр, оператив хәл итү өчен планнар һәм булган проблемалар турында хәбәр иттеләр.

Эшлекле дүшәмбе ахырында Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов алдагы атнага эш өчен төп бурычларны билгеләде:

1. Муниципаль район территориясендә федераль һәм республика программаларын гамәлгә ашыруны дәвам итәргә. Объектларда төзелеш һәм ремонт эшләрен сыйфатлы һәм вакытында тәмамлауга аеруча игътибар итәргә кирәк.

2. 21 сентябрьдән муниципаль берәмлектә җылылык сезоны башлана. Беренче чиратта җылылык медицина һәм мәгариф учреждениеләренә, шулай ук башка социаль объектларга җибәреләчәк.

3. Янгын куркынычсызлыгы буенча контрольне көчәйтергә, халык арасында янгыннарны кисәтү буенча профилактик эшне активлаштырырга. Автоном янгын хәбәр иткечләр урнаштыру буенча эшне дәвам итәргә.

4. Район аграрийларына эре мөгезле терлекләрне кышкы чорга күчерү буенча чаралар башкарылды.

5. Шәһәр һәм район территорияләрен санитар чистарту һәм төзекләндерү эшләрен дәвам итәргә.