Район башлыгы Рәгать Хөсәенов мобилизацияләнгән лениногорскилылар белән очрашты

2024 елның 7 феврале, чәршәмбе

Бүген Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов ике атналык кыска вакытлы ялга кайткан мобилизацияләнгән лениногорскилылар белән очрашты.

Очрашу аның кабинетында чәй өстәле артында узды, анда шулай ук шәһәр хезмәтләренең барлык җитәкчеләре дә катнашты.

Район башлыгы Рәгать Хөсәенов егетләрдән хезмәтнең ничек үтүе, үзләренә  һәм туганнарына нинди ярдәм кирәклеге белән кызыксынды.

Егетләр үз чиратында махсус хәрби операция зонасына мөмкин кадәр гуманитар ярдәм күрсәткән һәркемгә рәхмәт белдерделәр, мобилизацияләрнең әти-әниләренә медицина һәм җир ярдәме күрсәтү буенча берничә соравы бар иде.

Рәгать Хөсәенов сугышчыларга махсус хәрби операция зонасында хәрби бурычларын үтәгәндә көн саен күрсәткән батырлыклары һәм батырлыклар өчен чын күңелдән рәхмәт белдерде.

Хөрмәтле лениногорскилылар! Исегезгә төшерәбез, гражданнарны контракт буенча хәрби хезмәткә кабул итү бара. Контракт буенча барлык хәрби хезмәткәрләр РФ законнары нигезендә барлык тиешле социаль ташламалар һәм түләүләр белән тәэмин ителә.

Контракт буенча хәрби хезмәткә керергә теләүчеләр Лениногорск шәһәренең хәрби комиссариатына мөрәҗәгать итә ала: Шашин проспекты, 24 йорт. Белешмәләр өчен телефон: 5-08-94, 5-08-96, 5-09-02, 5-19-22 (тәүлек әйләнәсе) хәрби комиссариат, 5-03-16, 5-12-28 администрация.