Лениногорск халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә вакантлы эш урыннары һәм вакантлы эш урыннары ярминкәсе узды

2021 елның 16 апреле, җомга

2021 нче елның 15 нче апрелендә 10.00 сәгатьтә «Лениногорск шәһәре халыкны эш белән тәэмин итү үзәге»ендә мәшгульлек хезмәтенең 30 еллыгына багышланган вакантлы эш урыннары һәм вазыйфалар ярминкәсе узды.

Вакансияләр ярминкәсендә 13 эш бирүче катнашты. Эш эзләүчеләргә 70 эш урынына 41 вакансия тәкъдим ителде, вахта бирү, эш графигы, хезмәт хакы күләме, хезмәт шартлары, эш эзләүчеләргә карата таләпләр, медицина тикшерүе узу турында барлык кирәкле мәгълүмат аңлатылды.

Әлеге чарага эш эзләүче һәм эш эзләүче гражданнар арасыннан 102 кеше килгән, шуларның 24е эшкә урнашу мәсьәләсен хәл итү өчен өстәмә әңгәмәгә юллама алган.

Чара барышында чарада катнашучылар Лениногорск муниципаль районы буенча вакансияләр турында белә алдылар. Килүчеләр игътибарына әлеге базада булган вакансияләр һәм вахта ысулы белән вакансияләр тәкъдим ителде. Ярминкә барышында белгечләр килүчеләргә һөнәри белем бирү һәм яңадан укыту мәсьәләләре буенча консультацияләр бирделәр. Моннан тыш, гражданнарга интернет-ресурслар аша, шул исәптән «Россиядә эш» гомумроссия вакансияләр базасын кулланып, эш эзләү мөмкинлеге турында да мәгълүмат бирелде.

Ярминкә барышында эш бирүчеләр вәкилләре РФ Хөкүмәтенең 13.03.20021 ел, №362 һәм №369 карарлары белән таныштылар.