Игътибар! Мошенниклар гражданнарны популяр сайтларда бушлай игъланнар белән алдауларын дәвам итә.

2021 елның 15 апреле, пәнҗешәмбе

Россия Эчке эшләр министрлыгының Лениногорск районы буенча бүлегенең кизү частенә 42 яшьлек хатын – кыз мөрәҗәгать иткән.

Хатын популяр сайтта телевизор сату турында белдерү урнаштыра. Тиздән сатып алучы килеп чыга. Килешү турында килешкәч, билгесез зат аңа курьер илтүен рәсмиләштерү өчен сылтама җибәрә. Хатын-кыз сылтама буенча узып, банк картасының реквизитларын, шул исәптән әйләнештәге саклау кодын һәм раслау кодын күрсәтеп, формасын тутыра. Әмма "сатып алучы" телевизорны түләү өчен акча аның счетына күчерелмәвен, янәсе, хата булуын хәбәр итә. Шуннан соң аның белән элемтә өзелә.  Зыян 20 мең сум тәшкил иткән.

Хәзерге вакытта полиция хезмәткәрләре җинаятьченең шәхесен билгеләүгә юнәлдерелгән оператив-эзләү чаралары үткәрә. Җинаять эше кузгатылды.

Россия Эчке эшләр министрлыгының Лениногорск районы буенча бүлеге гражданнарны сак булыгыз, алдарлар капкынына эләкмәгез, дип кисәтә.