"Безнең ишегалды" Президент программасы буенча эшләр Лениногорскиның 25 ишегалдында алып барыла

2020 елның 27 октябре, сишәмбе

"Безнең ишегалды" Президент программасы буенча төзекләндерү эшләре Лениногорскиның 25 ишегалдында башланган. Лениногорскиның 23 ишегалдында асфальт һәм бордюрлар җәю тәмамланган инде, 20 ишегалдында төзүчеләр яктырту баганалары һәм яктырткычлар монтажланган, кече архитектура формалары куела.

Катлаулы икътисади вәзгыятькә карамастан, «Безнең ишегалды» программасы тулы күләмдә гамәлгә ашырыла, мондый карар ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов тарафыннан кабул ителде.

2019 елда Татарстан ишегалларын төзекләндерү буенча масштаблы программаны ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов башлап җибәрде. 5 ел эчендә Татарстанда 6,7 меңнән артык ишегалды төзекләндереләчәк-бу 2014 елга кадәр төзелгән, Татарстанда гамәлгә ашырыла торган ишегалды территорияләрен ремонтлау программалары буенча ремонтланмаган республиканың барлык күпфатирлы йортларының йорт яны территорияләре.

Программа буенча Лениногорск һәм Лениногорск районнарында барлыгы 199 ишегалды территориясе ремонтланачак.

Бүгенге көндә Чайковский урамындагы 12-14 йорт ишегалларында эшләр бара, Шашин урамы буенча 30-32, Кутузов урамы буенча 12-нче йортта эшләр тәмамлау алдында тора.