Лениногорскида алкоголь продукциясенең законсыз әйләнешен ачыклау һәм туктату буенча ведомствоара комиссия утырышы узды

2024 елның 26 июне, чәршәмбе

Лениногорск мэриясендә муниципаль район Башкарма комитеты җитәкчесе Зөлфия Михайлова рәислегендә алкоголь продукциясенең законсыз әйләнешен ачыклау һәм туктату буенча ведомствоара комиссия утырышы узды.

Лениногорск районы территориясендә алкоголь базарының торышы турында район башкарма комитеты җитәкчесенең беренче урынбасары Гөлназ Иванова һәм ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Әлмәт территориаль органы әйдәп баручы белгеч-эксперты Наталья Платонова хәбәр иттеләр.

Узган елның шул ук чоры белән чагыштырганда, 2024 елның 5 аенда алкоголь продукциясен сату нәтиҗәләре игълан ителде. Комиссия утырышы нәтиҗәләре буенча карарлар кабул ителде һәм тиешле йөкләмәләр бирелде.