Район башлыгы «эшлекле дүшәмбе» атналык планеркасын үткәрде

2024 елның 15 апреле, дүшәмбе

Бүген Лениногорск районы Башлыгы Рәгать Хөсәенов «эшлекле дүшәмбе» атналык киңәшмәсен уздырды.

«Эшлекле дүшәмбе» эше «Россия Герое Исламов Дамир Нәзирович исемендәге» 6 нчы мәктәпнең башлангыч сыйныф укытучысы Татьяна Эскинаны «Россиянең ел укытучысы»Бөтенроссия конкурсының төбәк этабы йомгаклары буенча Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы дипломы белән бүләкләүдән башланды.

Рәхмәт хаты белән шулай ук  6 нчы мәктәп директоры Ирина Никифорова бүләкләнде.

Педагогларны лаеклы бүләкләре белән котлыйбыз!

Аннары җитәкчеләр узган атнадагы хәлләр, планнар һәм оператив хәл итү өчен булган проблемалар турында хәбәр иттеләр.

Эшлекле дүшәмбе азагында Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов алдагы атнага төп бурычларны билгеләде:

1. Халыкны җәмәгать урыннарын төзекләндерү өчен активрак тавыш бирергә чакыру, тавыш бирү өчен сылтама: https://clck.ru/ey58u яки "ТР хезмәтләре" порталында.

2. Шәһәр һәм район территорияләрен санитар җыештыру һәм төзекләндерү. Урамнарны, скверларны, халыкның күпләп ял итү урыннарын чүп-чардан чистарту эшләрен дәвам итәргә.

3. Беренче Май эстафетасын үткәрү буенча оештыру киңәшмәсе үткәрергә.

4. Янгын куркынычсызлыгы чараларын үтәү һәм янгын чыгу куркынычын киметүгә юнәлдерелгән барлык таләпләрне үтәү, халык арасында профилактик эшне көчәйтү.

5. 20 апрельдә гомумрусия өмәсен 20 апрельдә уздыру.