Лениногорск районында «Демография» милли проектын гамәлгә ашыру

2023 елның 22 марты, чәршәмбе

22 мартта «Демография» милли проекты кысаларында Лениногорск районында «Исток-Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең социаль эш буенча белгеч Лариса Голдобинага социаль хезмәтләр алучылар белән «Яшь гаиләгә социаль ярдәм чаралары» темасына лекция үткәрде. Әлеге чараның максаты: дәүләт социаль ярдәме һәм ярдәм чаралары турында яшь гаиләләргә аңлатма бирү.

Социаль хезмәтләр алучылар яшь гаиләнең дәүләттән нинди ярдәм алу мөмкинлеге булуы, аз керемле һәм күп балалы гаиләләргә ташламалар һәм пособиеләр турында мәгълүмат алдылар.  Шулай ук пособиеләрне рәсмиләштерү өчен кирәкле документлар исемлеге белән таныштылар.

Чыгыш тәмамланганнан соң, мәгълүматлар һәм элемтә мәгълүматлары булган мәгълүмати буклетлар таратылды, барлыкка килгән мәсьәләләр буенча кая мөрәҗәгать итәргә кирәк икәнлеген белделәр.