Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов планеркада алдагы атнага эшләү өчен төп бурычлар билгеләде

2022 елның 17 гыйнвары, дүшәмбе

Бүген гомумшәһәр планеркасында район һәм шәһәр тормышының актуаль мәсьәләләре буенча фикер алыштылар, аны Лениногорск муниципаль районы Башлыгы, Лениногорск шәһәре мэры Рәгать Хөсәенов предприятие, оешма, республика министрлыклары һәм ведомстволарының территориаль бүлекчәләре, шәһәр һәм район хезмәтләре җитәкчеләре белән бергә алып барды.

«Эшлекле дүшәмбе» нең эше Россия Эчке эшләр министрлыгының Лениногорск районы буенча бүлеге начальнигы урынбасары Роберт Сираҗетдиновның район территориясендәге оператив хәлләр, бүлек хезмәткәрләре тарафыннан атна эчендә башкарылган эшләр турындагы докладыннан башланды.

«Лениногорск үзәк район хастаханәсе» баш табибы Рим Әмиров 2021 елда медицина оешмаларының башкарылган эше һәм 2022 елга планнар турында мәгълүмат бирде.

Сәламәтлек саклау учреждениеләренең төп һәм төп бурычы - коронавирус инфекциясенә каршы көрәш булды һәм шулай булып кала да, дип билгеләп үтте ул.

Шулай ук Рим Әмиров 2022 елда сәламәтлек саклау учреждениеләренең республика һәм федераль программаларга керүен билгеләп үтте. 1 февральдән башлап МСЧ поликлиникасы ремонтка ябыла, шулай ук Шөгер авылында гериатрия үзәген ремонтлау, Тимәш авылында ФАП, Иске Куак авылында табиб-модуль амбулаториясен төзү планлаштырыла.

Эшлекле дүшәмбе ахырында Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов алдагы атнага бурычларны билгеләде:

1. Кар чистарту, шәһәр һәм район территориясен чистартуны дәвам итәргә;

2. Лениногорск районында янгын куркынычсызлыгы;

3. Район территориясендә коронавирус инфекциясе таралу куркынычларын киметү өчен санитар-эпидемиологик таләпләрне үтәү, QR-кодларны тикшерү һәм барлык предприятиеләрдә һәм оешмаларда битлек режимын үтәүне дәвам итәргә;

4. ТР Роспотребнадзор таләпләрен үтәп, Лениногорск районы һә