Би-һәм полилингваль педагогик кадрлар әзерләү буенча программаларга кабул итү

2021 елның 27 июле, сишәмбе

Татарстан Республикасы Президенты Р. Н.Миңнеханов кушуы буенча һәм 2018-2019 уку елыннан милли-педагогик кадрлар формалаштыру максатларында Казан федераль университетында Татарстан Республикасы мәгариф учреждениеләре өчен би - һәм полилингваль педагогик кадрлар әзерләү буенча югары белем бирү программалары гамәлгә ашырыла.

Уку Татарстан Республикасы бюджеты акчалары исәбеннән гамәлгә ашырыла һәм көндезге уку формасындагы барлык студентлар сессияне уңышлы тапшырган очракта, педагогик кадрларга стипендия ярдәме буенча аена 15 мең сум күләмендә стипендия ала.

2021-2022 уку елына Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы заказы буенча яңа уку елына яңа кабул итү игълан ителде һәм 10 августка кадәр түбәндәге юнәлешләр буенча гаризалар кабул итү дәвам итә: көндезге бүлектә:

- "Математика һәм чит тел (инглиз) теле (полилингваль белем бирү мохитендә)»;

- "Информатика һәм чит ил (инглиз) теле (полилингваль белем бирү мохитендә)»;

- "Чит тел (инглиз) теле һәм икенче чит тел (полилингваль белем бирү мохитендә)»;

- "Тарих һәм чит ил (инглиз) теле (полилингваль белем бирү мохитендә)";

- «Башлангыч белем һәм чит ил (и) теле (полилингваль белем бирү мохитендә)".

Шулай ук «Башлангыч белем бирү һәм мәктәпкәчә белем бирү (билингваль белем бирү мохитендә)» профиле буенча педагогика көллиятләрен тәмамлаучылар арасыннан читтән торып уку бүлегенә студентлар җыю игълан ителде.