Лениногорск балалары «Кыш бабайга бүләк" конкурсында катнаштылар

2021 елның 22 гыйнвары, җомга

Яңа ел-иң тылсымлы һәм яраткан бәйрәм. Барлык балалар да Кыш бабайны яраталар һәм түземсезлек белән кышны, Яңа ел могҗизаларын көтәләр һәм Яңа ел чыршысы астында көтеп алынган сюрпризны ачыкларга телиләр. Ә без, үз чиратыбызда, балаларны шаккатырып, сөендереп, аңа бүләкләр әзерләргә булдык.

2020 елның 9-25 декабрендә «Бөгелмә шәһәренең ата-ана тәрбиясеннән мәхрүм калган балаларны гаилә коруга ярдәм итү, тәрбиягә бала алган гаиләләрне әзерләү һәм алып бару үзәге» ДБУ Татарстан Республикасының көньяк-көнчыгышындагы муниципаль районнарының алыштыручы гаиләләре арасында «Кыш бабайга бүләк» дигән декоратив-гамәли иҗат республика конкурсын игълан итте. Конкурста Азнакай, Бөгелмә, Лениногорск һәм Ютазы муниципаль районнарыннан барлыгы 27 гаилә (48 бала) катнашты.

Конкурска тәкъдим ителгән барлык иҗади эшләр дә күңел биреп әзерләнгән иде. Балалар әти-әниләре белән бергә иҗат, фантазия һәм осталык күрсәттеләр. Кул эшләре кабатланмаслыгы һәм ачыклыгы белән таң калдырды: пушкалы чыршылар, кызыклы кар бабайлары, карлы өйләр, 2021 ел символы рәвешендәге сувенирлар - барысы да үз куллары белән эшләнгән. Кыш Бабайга бүләкләр уйлап табу өчен кулланылган материал да төрледән-төрле иде. Һәр эшкә күп хезмәт һәм тырышлык салынган.

Конкурс нәтиҗәләре

1 урын

Лениногорск районы:

Мубинов Матвей.
Сидорова Эмилия.
Абызова Александра.

2 урын

Лениногорск районы:

Щекина Анастасия һәм Морякова Александра.
Никифоровлар Дарья һәм Данила.
Лабутина Аделина һәм Щекина Дарья.
Сафина Елизавета.