Лениногорскилылар, әгәр сез кайда тавыш бирергә белмисез икән?

2020 елның 25 июне, пәнҗешәмбе

Бүген, 25 июньдә РФ Конституциясенә төзәтмәләр буенча тавыш бирү башлана, ул бер атна дәвам итәчәк.

Ерак һәм кыен булган районнарда алдан тавыш бирү 15 июньдә башланды. 25 июньнән башлап барысы да тавыш бирә алачак. Кемдер моны өйдән яки урнашу урыны буенча эшләячәк — моның өчен 21 июньгә кадәр «Дәүләт хезмәтләре» ндә гариза тутырырга кирәк иде. Әгәр дә сез гариза тапшырмаган булсагыз, бердәнбер вариант кала-25 июньнән 1 июльгә кадәр паспорт белән үз участогыгызга килергә.

Әгәр дә Сез үзегезнең участокны белмисез икән, аны сайтка прописка аша табарга, яисә Лениногорск муниципаль районы территориясендә сайлау участокларын төзү турындагы карар белән танышырга мөмкин. Сорауларыгыз булса, 8(855595) 5-13-80 телефон номеры һәм Лениногорск районы территориаль сайлау комиссиясе 8(855595) 5-48-96 номеры буенча Лениногорск шәһәре территориаль сайлау комиссиясенә мөрәҗәгать итәргә мөмкин.