Лениногорскилылар өчен спорт заллары һәм җәйге вераннар ачылды

2020 елның 16 июне, сишәмбе

Искәртеп узабыз, 19 марттан Татарстан хакимияте коронавирус пандемиясе фонында барлык спорт объектларында булуны тыйган иде. Шул ук вакытта, 18 майдан республикада спорт объектлары, бассейннар һәм фитнес-үзәкләр эшен рөхсәт иттеләр, шәхси тренер бер кеше белән шөгыльләнәчәк.

5 июньнән башлап спорт сөючеләр өчен фитнес-үзәкләр һәм спорт заллары үз ишекләрен ачты, ләкин бирегә килүчеләр арасында социаль дистанция тәэмин ителгән очракта: бер кешегә 4 кв.м. бүлмә мәйданы, шулай ук барлык санитар-эпидемиологик нормаларны үтәгәндә 4 кв. м. булырга тиеш.

Республикада җәмәгать туклануы йортларының эшен 28 марттан туктаттылар. Аш-су китерүне оештырырга рөхсәт ителә.

Шулай ук, 4 июнь көнне ТР Министрлар Кабинеты җәмәгать туклануы биналарына кунаклар өчен җәйге верандлар ачарга рөхсәт иткән карар чыгарды. Рөхсәт үз көченә 11 июньнән керде. Лениногорскида, Роспотребнадзор нормаларын үтәп, 3 җәйге веранд эшли башларга тиеш.