июль, 2018 ел
дүшәмбе

Бөтенроссия бәйгесендә катнаша ала Конкурсның төп бурычы – социаль мәсьәләләрне чишүдә югары социаль нәтиҗәлелеккә ирешкән оешмаларны ачыклау, аларның тәҗрибәсен өйрәнү һәм тарату, оешмаларда социаль партнерлык формаларын үстерү.

Республика инвестицион үсеш сайтында «Интерактивная схема размещения объектов транспорта и распределения газа ООО "Газпром трансгаз Казань“ по Республике Татарстан» интернет – порталы урнаштырылган: https://gp.gismart.ru.

Ул коммерцияле булмаган оешмалар арасында үткәрелә. Анда социаль әәһәмияткә ия булган проектларны тормышка ашыручы оешмалар катнаша ала. Бу турыда сайтның рус телендәге вариантында.

“Тормыш иту – кыр кичу генә тугел” - бу сузләрне олы яшкә житкән кешелер гел эйтелер. Купме  хәсрет алар кургеннер. Купме шатлык, бехет, кайгы уткен алар аркылы.

24 июльдә  8 дән12.00 сәгатькә кадәр республика буенча Росреестр идарәсе өлешчә төзелеш килешүләре төзү буенча кайнар линия көне үткәрә.