май, 2018 ел
дүшәмбе

11 нче гимназиянең футбол мәйданчыгында спорт бәйрәме узды. Әлеге чара Гаилә көне уңаеннан уздырылды.

Санитар-экологик икеайлык барышында, узган шимбәдә шәһәрдәге ике зиратта: Камышлы һәм мөселман зиратларында өмә узды.

“Исток-Башлангыч” узәгенде социаль хезмәткәрләр  юбилярны котлыйлар.

Мэриянең утырышлар залында Лениногорск районы хакимияте башлыгы, Лениногорск шәһәре мэры Рәгать Хөсәенов рәислегендә алкогольле продукцияне ваклап сату өлкәсендәге мәсьәләләр буенча киңәшмә булып узды.

15 майда «Евразия» халыкара форумына заявкалар кабул ителә башлады.

Авыл җирлекләрендә физик затларга караган техникаларга техосмотр үткәрелә, дип хәбәр итте Лениногорск буенча Гостехнадзор баш инженер- инспекторы Илнур Галимов.

Лениногорскиның балалар сәнгать мәктәбе укучылары “Мин Шишкин кебек ясыйм” республика конкурсында катнашып, призлы урыннар алды.  Аларны Алабуга шәһәрендә бүләкләделәр. Беренче урын алучыга 5 мең, икенчегә 3 мең, өченче урын алучыларга ике мең премия бирелде. Лениногорск балалар сәнгать мәктәбе укучылары арасында призлы урын алучылар:

Хокук сакчылары «Теннис-холл» комплексында 10нчы мәктәпнең 5 сыйныф укучылары белән зарядка ясадылар.