ноябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген, 16 ноябрьдә кич, 17 ноябрьдә төнлә һәм көндез Татарстан Республикасы территориясендә юлларда бозлавык булуы ихтимал, дип хәбәр итә Татарстан Республикасы Гидрометеорология үзәге матбугат хезмәте.

Узган ялларда шәһәрнең Никахлашу сараенда Покров балы узды. Вальс, полонез, гавот, полька биеделәр.

Шушы көннәрдә Лениногорск ЗАГСында 12нче пар игезәк балалар тууы теркәлде.

Туган якны өйрәнү музеенда «Прикоснись к истокам» дигән темага икенче ел рәттән чаралар үткәрелә.

“Эрзянка” мордва ансамбле кичке уенга “мордва утырулары”на үзенең тамашачыларын кунакка дәште. Мәдәният Сараеның икенче катында, фойеда зурлап үтте ул.

Балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәпләре арасында хоккей ярышлары дәвам итә. «Нефтяник-2006» командасы (тренеры Нигматуллин А.А.) 12 ноябрьдә үз бозында Чистайның «Торнадо» командасы белән очрашты.

12нче балалар бакчасында 13 ноябрьдә «Детям - чистый город с безопасным движением!» дигән конкурс үтте.

«Исток-Башлангыч» үзәгендә бүлек хезмәт күрсәтүчеләр арасында сәламәт яшәү рәвешен пропагандалау буенча чара үтте.