Лениногорск районына эш визиты белән РФ Федераль Җыены Дәүләт Думасы депутаты Руслан Гаджиев килде

2024 елның 23 июле, сишәмбе

Партия десанты кысаларында Лениногорск районына Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Дәүләт Думасы депутаты Руслан Гаджиевич Гаджиев килде һәм гражданнарны кабул итте.

Руслан Гаджиев реновация процессында төзекләндерелгән «Мэхэббэт» паркын карады, анда «торак һәм шәһәр мохите»милли проекты ярдәмендә реконструкция үткәрелгән. Парк территориясендә төрле бәйрәмнәр үткәрелә, монда туй көнендә яшь парларның паркка килү традициясе барлыкка килгән. 2021 елда реконструкциянең беренче чираты гамәлгә ашырылды, паркта җәяүлеләр сукмаклары салынды, инженерлык челтәрләре һәм инфраструктур планлаштыру үткәрелде, шулай ук мәйданга вак таш, брусчатка, агач түшәм китерелде.

2022 елда җәяүлеләр юлларын салуны төгәлләделәр, шәһәр урамнары челтәренә якынлашуны төгәлләделәр, балалар мәйданчыклары, урам җиһазлары урнаштырдылар, шулай ук видеокүзәтү системасы урнаштырдылар. Парк проекты өстендә архитекторлар, проектлаучылар, төзүчеләр һәм яшәүчеләрнең зур командасы эшләде - алар проектның автордашлары булдылар, идеяләр һәм тәкъдимнәр керттеләр.