2023 елда физик затлар арасында Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы грантлары конкурсы

2023 елның 8 феврале, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Президенты Р.Н.Миңнеханов ярдәме белән Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы (алга таба – министрлык) физик затлар арасында грантлар конкурсын (алга таба – Конкурс) оештыра һәм үткәрә. Конкурсның максаты-проектларга ярдәм итү, яшьләрне Татарстан Республикасының социаль һәм икътисадый тормышында актив катнашуга җәлеп итү, яшь гражданнарның тормыш сыйфатын күтәрү өчен шартлар тудыру. Гаризалар 2023 елның 1 февраленнән 2 мартына кадәр кабул ителәчәк.

Гомуми грант фонды-7 миллион сум. Бер проектка сорала торган акчаның максималь суммасы – 300 мең сумга кадәр.

Конкурста катнашучылар:

Татарстан Республикасы территориясендә яшәүче 18-35 яшьлек Россия Федерациясе гражданнары;
18-35 яшьлек Россия Федерациясе гражданнары, шул исәптән Татарстан Республикасы территориясендә яшәүче, һөнәри керемгә салым түләүчеләр  (үзмәшгуль гражданнар).
Гаризалар 14 номинация буенча кабул ителәчәк.

Конкурска гаризаларны кабул итү һәм бәяләү «Минем субсидияләр» платформасында  (https://subsidiya.tatarstan.ru башкарылачак.