Татарстан Республикасы территориясендә шторм кисәтүе

2023 елның 5 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Хөрмәтле гражданнар! «Татарстан Республикасының Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне мониторинглау идарәсе» хәбәр итә:

Татарстан Республикасы территориясендә шторм кисәтүе

2023 елның 6-11 гыйнварында Татарстан Республикасы территориясендә тәүлеклек уртача һава температурасы нормадан 9-18 градуска түбәнрәк булган аномаль-салкын һава торышы көтелә.

6 гыйнварда көнбатыш районнарда төнлә һәм иртән минималь һава температурасы -19..-24, максималь көндез -17..-22˚.

7-10 гыйнварда республикада төнлә һава температурасы, иртән -25кә кадәр төшәчәк..-32, -37гә кадәр аязганда, көндез -23..-28˚.

11 гыйнварда төнлә һәм иртән һава температурасы -23..-28, аязганда -32, көндез -14..-19˚.

Татарстан Республикасы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе тәкъдим итә:

Гипотермиядән һәм салкыннардан саклану өчен, урамга чыкмаска тырышырга һәм ерак сәфәрләрдән тыелырга кирәк.

Салкын вакытта төп куркыныч факторлар: каты һәм дымлы кием һәм аяк киеме, кан тамырлары проблемалары, спиртлы эчемлекләр, шулай ук зәгыйфьлек һәм артык авыр эш.

Теләсә нинди бәла килеп чыкса, сез һәрвакыт ашыгыч хезмәтләрнең бердәм чакыру номерына – «112»гә мөрәҗәгать итә аласыз. Шалтыратулар тәүлек әйләнәсендә һәм шәһәр һәм кәрәзле телефоннардан бушлай кабул ителә.

Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР буенча Баш идарәсенең" ышаныч телефоны " 8 (843) 288-46-96.