«Татарстан Республикасының хатын-кыз исемнәре: тарих һәм хәзерге заман»региональ проектын эшләтеп җибәрү

2022 елның 3 августы, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт Советының «Мәрхәмәт-Милосердие» хатын – кыз депутатлар берләшмәсе «Татарстан Республикасының хатын-кыз исемнәре: тарих һәм хәзерге заман»төбәк проектын эшләтеп җибәрү турында хәбәр итә.

Региональ мәгълүмат проекты Татарстан Республикасы һәм Россия Федерациясе үсешенә зур өлеш керткән хатын-кызлар турында мәгълүматны популярлаштыру чараларын оештыруга юнәлдерелгән.

Проектны тормышка ашыру нәтиҗәсе буларак Татарстан Республикасының күренекле хатын-кызлары турында китап һәм документаль фильм чыгару, шулай ук Татарстан Республикасы Дәүләт һәм муниципаль архивларына, Татарстан Республикасы мәгариф учреждениеләренә һәм башка күп кенә башка чараларга тапшырылган электрон җыентык чыгару булачак.

http://Положение >>