Лениногорск районында гомумрайон өмәсе узды

2020 елның 15 августы, шимбә

Бүген, 15 августта Лениногорск шәһәрендә һәм Лениногорск районында гомумрайон өмәсе узды.

Өмәгә предприятие һәм оешма хезмәткәрләре, уку йортлары, авыл җирлекләре, халык та чыкты. Гомумрайон өмәсе Лениногорск шәһәренең 65 еллыгын, «Лениногорскнефть» НГДУсы 75 еллыгын, ТАССРның 100 еллыгын бәйрәм итүгә багышланган.

Шулай ук агымдагы атнада шәһәр һәм районны санитар чистарту үткәрелде, түбәндәге оешмаларны билгеләп үтәсе килә: ТНГ «ЛенГис», РРНУ, «ТМС-Буровой сервис», «Лениногорск РҮХ», «РемНефтеГаз», ЛТС, Водоканал, ЛениногорскГаз, «РемНефтеГаз», «Модуль-Инжиниринг сервис», «Татнефть-УРС», «ТатБурНефтьЛУТР», «РемСервис», «Техспецервис», ДОСААФ, ИСБ, Мех-җыештыру, ЛПК, ЛМХПК, ЛМХПК, ЛМХПК. ЛДХШ, Лениногорск утнсы, сәүдә плацлары, УПФР, Торос-Молоко, ЗАГС, АЗС, мәгариф, мәдәният һәм спорт учреждениеләре, «Исток-Башлангыч» үзәге, КФЙга хезмәт күрсәтүче оешмалар, «благстройдорхоз» АҖ, авыл җирлекләре, Лениногорск муниципаль районы һәм Лениногорск шәһәре Советлары һәм башкарма комитетлары хезмәткәрләре һәм башкалар катнашты.

15 августта чыгарылган каты көнкүреш калдыклары күләме 49,3 куб. м тәшкил итте. Территорияләрне җыештыру эшендә 270 дән артык кеше катнашты.

Хөрмәтле лениногорскилылар, исегезгә төшерәбез, 18 августта санитар көн булачак. Битараф булмаган кешеләргә, шәһәрне һәм районны җыештыру буенча чараларда катнашканнары өчен зур рәхмәт белдерәбез.