Лениногорск районы Башлыгы Рәгать Хөсәенов «эшлекле дүшәмбедә» киләсе атнага эшләү өчен төп бурычларны билгеләде

2020 елның 10 августы, дүшәмбе

Бүген Лениногорск муниципаль районы башлыгы, Лениногорск шәһәре мэры Рәгать Хөсәенов республика министрлыклары һәм ведомстволарының, территориаль бүлекчәләре җитәкчеләре, шәһәр һәм район хезмәтләре белән видеоконференцэлемтә чаралары аша үткәргән атналык гомумшәһәр планеркасында район һәм шәһәр эшчәнлегенең актуаль мәсьәләләре турында сөйләштеләр.

“Эшлекле дүшәмбе” эше полиция башлыгы урынбасары Александр Алексеевның район территориясендә оператив хәл, бер атна эчендә бүлек хезмәткәрләре тарафыннан башкарылган эш турындагы докладыннан башланды.

"Полиция хезмәткәрләре битлек-перчатка режимын үтәү буенча рейдлар үткәрә. Төп бурыч - битлекләр булмау өчен лениногорлыларны җәзалау түгел, ә киресенчә, халыкны санитар-эпидемиологик таләпләрне үтәүгә җаваплырак карарга өндәү", - дип билгеләде Александр Алексеева.

Шулай ук Россия Эчке эшләр министрлыгының Лениногорск районы буенча бүлеге чираттагы тапкыр барлык шәһәр һәм район халкын уяу булырга чакыра һәм мошенникларның һәм телефон җинаятьчеләренең хәйләләренә бирешмәскә чакыра. Әгәр дә сез җинаятьчеләрнең корбаны булсагыз - полициягә 02 яки 112 телефоннары буенча кичекмәстән хәбәр итегез.

Аннары җитәкчеләр узган атнадагы хәлләр, планнар һәм проблемаларны оператив хәл итү өчен булган проблемалар турында сөйләделәр.