#ЛЕНИНОГОРСК5ЗАДАЧНАНЕДЕЛЮ. Муниципалитетның эш атнасына йомгаклар

2020 елның 7 августы, җомга

Дүшәмбе көнне, 3 августта «Эшлекле дүшәмбе»дә Лениногорск районы Башлыгы Рәгать Хөсәенов атнага эшләү өчен 5 төп бурыч куйды.

Бүген муниципалитетның эш атнасына йомгак ясыйбыз:

1. Муниципаль районда объектларның янгын куркынычы хәленә мониторинг көчәйтелде, шулай ук урманнарны янгынга каршы төзекләндерү буенча чаралар комплексы һәм халык арасында агитация-профилактик эш алып барыла.

Шулай ук кыр эшләре чорында янгын чыгу куркынычы аеруча зур — урып-җыю.  Янгынның сәбәбе-ут белән саксыз эш итү генә түгел, ә чыккан газлары белән янучы матдә контакты, салам тракторның җылытылган өлешләренә, ашлык җыю комбайнына, йөк машинасына эләгү һ. б. янгынның сәбәбе булырга мөмкин.

Хөрмәтле Лениногорск районы халкы, без Сезгә янгын куркынычсызлыгы таләпләрен үтәргә, шулай ук җиһазландырылмаган урыннарда коенмаска киңәш итәбез.

2. Лениногорск муниципаль районында санитар-эпидемиологик хәл тотрыклы кала. 2020 елның 7 августында Лениногорск районында яшәүчеләр арасында COVID-19 инфекцияләүнең яңа очрагы теркәлгән. Район территориясендә барлыгы 31 инфекция очрагы теркәлгән, 25 кеше сәламәтләнгән.

Хөрмәтле лениногорскилылар, сезне бары тик рәсми чыганакларга һәм тикшерелгән мәгълүматларга гына ышануыгызны сорыйбыз. Исегезгә төшерәбез, ялган мәгълүмат тарату закон тарафыннан эзәрлекләнә.

3. 3 августта Лениногорск шәһәрендә территориаль иҗтимагый үзидарәләр оештырган Ишегалды бәйрәмнәре старт алды. Алар 19 августка кадәр дәвам итәчәк.

Шәһәр халкы идарәче компанияләр җитәкчеләре, шәһәр хезмәт күрсәтүче оешмалар вәкилләре белән очрашалар, администрация вәкилләре белән аралашалар һәм аларга үзләрен кызыксындырган сорауларын бирәләр. Шулай ук бәйрәмнәр программасында концерт-күңел ачу программасы, конкурслар да бар.

5 көн эчендә шәһәрдә инде дүрт Ишегалды бәйрәме узды, ә бүген 7 августта бәйрәм Менделеев урамындагы "Бораулаучылар" паркында узачак. Барлык шәһәр халкын бәйрәмгә чакырабыз.

4. 21 августта Лениногорск шәһәре үзенең 65 еллык юбилеен билгеләп үтәчәк. Шәһәрдә бәйрәмгә әзерлек көн саен бара, санитар-эпидемиологик хәл аркасында, бу көнне бәйрәм чаралары шәһәрнең берничә мәйданчыгында узачак.

5. Бер атна эчендә " Благстройдорхоз «АҖ хезмәт күрсәтү оешмасы тарафыннан план режимында урамнарны, скверларны, халык күпләп ял итә торган урыннарны чүп-чардан чистарту буенча эшләр башкарылды, үлән чабылды. Шулай ук куакларны кисү, яшел үсентеләргә дефектация һәм су сибү, коры-сары һәм авария хәлендәге агачларны кисү, металл формаларны буяу, сулыкларда һәм чишмәләрдә чүп-чар җыю үткәрелде. Шулай ук хезмәт күрсәтүче оешмалар ишегалларында чүп-чар җыештыралар һәм үлән чабалар.

4 августта шәһәрне чистарту кысаларында урамнарны юдырттылар.  "Татнефть"ГАҖ генераль директоры Наил Маганов инициативасы буенча, "Татнефть "коммуналь техникасы, район башлыгы Рәгать Хөсәенов йөкләмәсе буенча, " БлагСтройДорХоз " ҖЧҖ махсус техника белән Лениногорск шәһәре урамнарын юдырту эшенә иртәндән үк керешкәннәр.