Лениногорск халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә «Бакчачылык» хезмәт тернәкләндерү кабинеты

2020 елның 6 августы, пәнҗешәмбе

«Татарстан Республикасында социаль ярдәмгә мохтаҗ балалар белән гаиләләргә социаль ярдәм күрсәтүнең нәтиҗәле практикаларын үстерү буенча чаралар комплексы» н тормышка ашыру кысаларында «Лениногорск муниципаль районындагы «Исток-Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге "дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсе белгече Рәсимә Вахитова «Бакчачылык» хезмәт тернәкләндерү кабинетында «Үсемлекләрне карау һәм тукландыру» темасына дәрес үткәрде.

Кабинет эшенең төп максаты - үсемлекләр белән эшләү күнекмәләрен формалаштыру. Хезмәт тернәкләндерү чаралары юнәлешләренең берсе - бакчачылык эшләренә өйрәтү, шул исәптән туфракны эшкәртү, орлыкларны сортларга аеру, үсемлекләрне утырту һәм карау, уңышны җыю һәм саклау.

«Бакчачылык» хезмәт тернәкләндерүе кабинетында бүгенге көнгә 27 гаилә белем алды һәм инде алынган күнекмәне гамәлдә куллана һәм үзенең өлешчә мәшгульлеген оештыра ала, бу үз-үзен тәэмин итүгә омтылышны арттырырга һәм тормыш сыйфатын яхшыртырга мөмкинлек бирә.