Лениногорск районы Башлыгы Рәгать Хөсәенов видеоконференцэлемтә режимында «эшлекле дүшәмбе» үткәрде

2020 елның 3 августы, дүшәмбе

Бүген гомумшәһәр планеркасында район һәм шәһәр тормышының актуаль мәсьәләләре буенча фикер алыштылар, аны Лениногорск муниципаль районы Башлыгы, Лениногорск шәһәре мэры Рәгать Хөсәенов предприятие, оешма, республика министрлыклары һәм ведомстволарының территориаль бүлекчәләре, шәһәр һәм район хезмәтләре җитәкчеләре белән видеоконференцэлемтә аша уздырды.

«Эшлекле дүшәмбе» нең эше полиция начальнигы урынбасары Александр Алексеевның район территориясендә оператив хәлләр, бүлек хезмәткәрләре тарафыннан атна эчендә башкарылган эшләр турындагы докладыннан башланды.

Аннары җитәкчеләр узган атнадагы хәлләр, оператив хәл итү өчен планнар һәм булган проблемалар турында хәбәр иттеләр.

Эшлекле дүшәмбе ахырында Лениногорск районы Башлыгы Рәгать Хөсәенов алдагы атнага эш өчен төп бурычларны билгеләде:

1. Су объектларында  һәм янгын куркынычсызлыгы  чараларын көчәйтү.

2. Район территориясендә коронавирус инфекциясе таралу куркынычын киметү өчен санитар-эпидемиологик таләпләрне үтәү эшен дәвам итәргә.

Рәгать Хөсәенов коронавирус инфекциясе таралуга юл куймау буенча профилактик чаралар турында онытырга ярамый, барлык саклык чараларын үтәргә кирәк, дип искәртте.

3. Ишегалды бәйрәмнәрен барлык санитар-эпидемиологик нормаларны үтәп, тиешле дәрәҗәдә үткәрү.

4. Шәһәрне юбилей датасына әзерләү.

5. Шәһәр һәм район территорияләрен санитар чистарту һәм төзекләндерү.

Урамнарны, скверларны, халык күпләп ял итә торган урыннарны чүп-чардан һәм үлән чабу эшләрен дәвам итәргә.