«Профессияләрдән ачкычлар» һөнәри юнәлеш квестын уздырдык

2020 елның 30 июле, пәнҗешәмбе

Әлеге чарада социаль хезмәтләрдән 12 балигъ булмаган бала катнашты. Аның максаты балигъ булмаганнарның һөнәри үзбилгеләнешендә Лениногорск муниципаль районы оешмаларында һәм предприятиеләрендә һөнәрләрнең үзенчәлекләре һәм үзенчәлекләре турында белемнәрен киңәйтүгә ярдәм итү, шулай ук һөнәр сайлауга җаваплы мөнәсәбәт формалаштыру.

Чара барышында Снежанна Александровна катнашучыларны шәһәрнең һәм районның әйдәп баручы предприятиеләре һәм һөнәри эшчәнлек юнәлешләре белән таныштырды. Балалар төрле һөнәрләр, һөнәри хезмәт процесслары турында белемнәрен ныгыттылар, җирле хезмәт базарында тәкъдим ителгән оешмалар вәкилләре белән таныштырдылар. Квесторны оештыручы катнашучыларга "социаль эш буенча белгеч" һөнәренең нәрсә булуы, аның заманча дөньяда нинди роль уйнавы, хезмәтнең һөнәри линейкасында никадәр әһәмиятле булуы турында сөйләде.