Татарстан Республикасы буенча Кадастр палатасы ЕГРНнан бер миллионнан артык выписка бирде

2019 елның 10 сентябре, сишәмбе

Агымдагы елның 8 аенда Татарстан Республикасы буенча Кадастр палатасы күчемсез милекнең Бердәм дәүләт реестрыннан (ЕГРН) мәгълүмат бирү турында 1,1 млн.нан артык сорауны эшкәртте.

2019 елның гыйнварыннан алып августына кадәр Татарстан Республикасы буенча Кадастр палатасы ЕГРНнан 1,1 млн.артык Өземтә биргән, бу узган елның шул ук чоры белән чагыштырганда 35% ка күбрәк. Шунысы игътибарга лаек, шуларның 988 меңнән артыгы электрон рәвештә бирелгән.

Татарстанда яшәүчеләр, барыннан да элек, төп характеристикалары һәм теркәлгән хокуклар турында бердәм дәүләт реестрыннан өземтәләрне соратып алды: мондый өземтәләр 300 меңгә якын татарстанлы биргән, шулай ук, татарстанлылардан булган (булган) күчемсез милек объектларына аерым затның хокуклары турында өземтә популяр. Әлеге өземтәләр 242 меңнән артык тәшкил иткән.

Объектның кадастр бәясе турында өземтә дә актуаль. Агымдагы елның 8 аенда 98 меңгә якын выписка бирелгән. 2018 елга карата үсеш 22,3% тәшкил итте.

Моннан тыш, Татарстан Республикасы буенча Кадастр палатасы күчемсез милек объектына хокукларны күчерү турында 23 меңгә якын выписка һәм территориянең 28 меңнән артык кадастр планын биргән.