Кече һәм урта бизнес өчен 2023 ел нәтиҗәләре, федераль һәм республика ярдәме чаралары

2024 елның 29 марты, җомга

«Кече һәм урта бизнеска республикабызның тулай төбәк продуктының дүрттән бер өлеше, шулай ук төбәк икътисадында эшләүчеләрнең гомуми санының 41% тан артыгы туры килә», - Н.В.Кондратова.

ТР икътисад министрының беренче урынбасары - Эшкуарлыкны үстерү департаменты директоры Наталья Кондратова кече һәм урта бизнес өчен 2023 ел нәтиҗәләре, федераль һәм республика ярдәме чаралары, МСП һәм эре бизнес кооперациясе һәм 2024 елга яңа чакырулар турында сөйләде.

🔗 Интервьюны сылтама буенча укырга мөмкин: https://www.tatar-inform.ru/news/eto-40-zanyatyx-v-ekonomike-tatarstana-kakuyu-podderzku-okazyvayut-biznesu-v-respublike-5940267.

Исегезгә төшерәбез, Татарстанда «Кече һәм урта эшкуарлык» милли проекты буенча чараларны ТР Икътисад министрлыгы һәм «Минем бизнес»үзәге гамәлгә ашыра.