май, 2018 ел
дүшәмбе

13 майда «HOTARZU» аниме клубы Яшьләр идарәсе белән берлектә, аниме-пати «Кайто» үткәрде.

13 майда «Ровесник» клубы «Алмакай» ат утарында үткән атлар узышы вакытында балалар өчен уеннар үткәрде.

Мәшгульлек үзәге эш урыннары ярминкәсе уздыра.

Районның Югары Каран авылында атлар чабышы - бәйге уздыру традициягә керде. Ул быел өченче мәртәбә үткәрелде.

15 майда көннең икенче яртысында көчле җил чыгачак, яшен булуы  бар, дип хәбәр итә синоптиклар.

10 майда 2нче спорт мәктәбендә шахмат турниры үтте. Арестов Анатолий Васильевич – очучы, сугыш ветераны, Лениногорскмның мактаулы гражданины.

Имтихан чорында баланың ничек туклануына игътибар итегез.

17 майда авыр тормыш хәлендә калган балаларга ярдәм итү фонды "Круг доверия" онлай-марафоны үткәрә.

18 майда хәрби хезмәткә алынучыларга хокукый ярдәм күрсәтү максатында, “Кайнар телефон линиясе” эшлиячәк.

18 майда  «БЕРДӘМ РОССИЯ» партиясенең җирле бүлекчәсендә, алдесы: Булгакоов урамы 1 А йорт, республика Дәүләт Советы депутаты Илдус Касыймоов гражданнарны кабул итә.