апрель, 2018 ел
дүшәмбе

Атналык планеркада район башлыгы Рәгать Хөсәенов «Информацион ресурслар, торак-коммуналь хуҗалыгы һәм төзелеш» җәмгыяте директоры Фәрит Фәрхетдиновны бүләкләде.

2018 елның 28 апрелендә Лениногорск шәһәре Мәдәният Сараенда Татарстан Республикасы мөселманнарының диния нәзарәте баш казые, күренекле вәгазь остасы Җәлил хәзрәт Фазлыев белән очрашу була.

Лениногорск ЗАГС бүлегендә быел шәһәр һәм районда туган өченче пар игезәк балалар теркәлде.

Шимбә көнне предприятие һәм оешмалар өмәгә чыкты.

Лениногорск форпостчылары  «Байтик” лагере сменасында катнашты.

Соөиалҗ ярдәм күрсәтү бүлеге мөдире Наталья Шалдаева белгечләргә проектлар турында сөйләде.

20 - 21 апрельдә Теннис-холлда Космонавтлар көненә багышланган теннис турниры үтте.

20 апрельдә әоеге акция кысаларында китапханәгә йөрүчеләр кич белән дә килә алды.

21 апрельдә шәһәркүләм өмәдә Лениногорскиның милли автономияләре дә катнашты.

Музей язы акциясе кысаларында Туган якны өйрәнү музеенда 14 яше тулган егет-кызларга паспортлар тапшырдылар.