сентябрь, 2017 ел
сишәмбе

«Центр развития добровольчества Республики Татарстан» яшьләр оешмасы 11 сентябрь 13 октябрьдә “Сессия здоровья” проектының икенче этабын башлап җибәрә. Анда катнашу өчентөрле хәрәкәт лидерлары һәм активистлары чакырыла. Алар 14-25 яшьтә булырга тиеш.

Республика буенча Роспотребнадзор идарәсе 20 сентябрьдә 14.00 - 16.00 сәгатьтә эшмәкәрләр өчен ачык ишекләр көне үткәрә.

Лениногорскилылар 22 сентябрь көнне “Эшкә – велосипедта” гомумроссия акциясенә кушыла ала.

Соңгы елларда чүп-чарны, каты көнкүреш калдыкларын җыю һәм аларны эшкәртүгә караган законнарга күп кенә үзгәрешләр кертелү белән бәйле рәвештә, шәһәр һәм авыл җирлегендәге шәхси йортларда яшәүчеләр алдында бер сорау калкып чыга –чүп-чарны җыйган һәм алга таба эшкәрткән (юк иткән) өчен алар акча түләргә тиешләрме, юкмы. Әле бит кемнәрнеңдер йортларыннан чүп-чар, калдыклар бөтенләй диярлек чыгарылмый, яки алар аны йорт тирәсендә башка төрле юл белән юкка чыгаралар.

Күптән түгел  шәһәр һәм район мәктәпләрендә  Бердәм мәдәни дәрес узды, дип хәбәр итә Үзәк китапханә.

19 сентябрьдә «Татарстан 24» телеканалында «Ассоциация кадастровых инженеров Поволжья»башкарма директоры Вадим Савельев белән туры элемтә булачак.