май, 2017 ел
дүшәмбе

Бүген шәһәрдә зур бәйрәм узды."Заман сулышы" һәм "Лениногорские Вести" газеталары подписка чорында бәйрәм оештырды.

ЗАГС бүлеге хезмәткәрләре шәһәркүләм өмәгә чыкты. Алар үзләренә беркетелгән территорияне чистартты. Шәһәребез матураюга, чистартуга үз өлешләрен керттеләр.

Очрашу мэриянең актлар залында үтте, анда республиканың көньяк-көнчыгыш районнары вәкилләре катнашты. Очрашуны район башлыгы Рәгать Хөсәенов һәм республиканың кеше хокуклары буенча вәкиле Сәрия Сабурская алып барды.

Ул Лениногорск нефть техникумында үтте. Аларның эшләрен «Лениногорскнефть» идарәсе, ЦРБ, ЛФ КНИТУ-КАИ, «Лениногорский нефтяной техникум», «Бугульминский машиностроительный техникум», «Альметьевский политехнический колледж» вәкилләре бәяләде. Барлык катнашучыларга рәхмәт белдерәбез.

26 апрель көнне Туган якны өйрәнү музеенда "Награды России" исемле күргәзмә эшли башлады.