Лениногорск районы Башлыгы Лениногорск күпфатирлы йортларның подъездларында булды

2020 елның 3 апреле, җомга

Подъездларда  ишекләр, клавишлар, лифтлар һәм баскыч кулыксалары  эшкәртелә. Бу чара яңа коронавирус инфекциясе таралуга каршы көрәшкә юнәлдерелгән. Эшләр күп фатирлы йортларның гомуми кулланылыштагы урыннарында халыкның иминлеген тәэмин итү буенча чаралар комплексы кысаларында башкарыла.

"Идарәче компанияләр көн саен подъездларга хлорлы препаратлар белән дезинфекция ясарга тиеш", - дип билгеләп үтте Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов.

Эшкәртү көн саен алып барылырга тиеш, кайбер идарә компанияләре  моны үти алмый, чөнки күләме зур, әмма коммуналь хезмәткәрләр тырышалар, эш җайга салынган режимда алып барыла.

Бүген һәрберебезнең гражданлык җаваплылыгы бик мөһим. Без барыбыз да тиеш куярга тырышу өчен, эшләргә, үз тормышларын пандемия шартларында мөмкин кадәр Куркынычсыз!

Кадерле лениногорскилылар, үзегезне һәм якыннарыгызны саклагыз, үз-үзегезне изоляция режимын саклагыз!

Шулай ук район башлыгы Достоевский урамы, 16 нчы йорт адресы буенча урнашкан яңа микрорайондагы йорт төзелешенең барышын карады һәм төзелеш оешмаларына эшләрне билгеләнгән тәртиптә дәвам итәргә күрсәтмә бирде.