"Депрессия-безнең заман чире"

2019 елның 20 феврале, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Хезмәт ,халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Лениногорск муниципаль районындагы " Исток-Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә «Социаль хезмәткәр мәктәбе» программасын гамәлгә ашыру кысаларында бүлекнең шәфкать туташы Надежда Әһлиуллина тарафыннан чираттагы дәрес үткәрелде .Дәреснең темасы «Депрессия, безнең вакыт чире».

Депрессия-бу 21 гасырның сәламәтлек саклауның иң зур проблемаларның берсе. Депрессии бөтен дөньяда инвалидлыкның төп сәбәбе булып тора. Хезмәт яшьтәге гражданнарның чиреге депрессиядән җәфа чигә. Депрессия үсешен тоткарлау өчен стресс ситуацияләрен үтәргә өйрәнергә кирәк. Сәламәт яшәү рәвеше, даими зарядка, дөрес эш һәм ял режимы - стресска каршы көрәшергә һәм рухи тигезлекне сакларга ярдәм итәчәк.