Лениногорск районы башлыгы Рәгать Хөсәенов 2021 елгы Сабантуйга әзерлек буенча оештыру киңәшмәсе үткәрде

2021 елның 14 мае, җомга

Бүген район Башлыгы Рәгать Хөсәенов «Сабантуй-2021» халык бәйрәменә әзерлек буенча оештыру киңәшмәсе үткәрде, ул 12 июньдә Үзәк мәйданда һәм 13 июньдә барлык 24 авыл җирлегендә узачак. Киңәшмә мэриянең утырышлар залында узды.

Анда Сабантуйны бәйрәм итү һәм әзерләү буенча оештыру комитетының барлык әгъзалары да катнашты.

Быел ул аеруча ачык һәм масштаблы узар дип көтелә, бөтен Россиядән кунаклар киләчәк,  Туган тел һәм Халык бердәмлеге елында бу аеруча мөһим.

Аны үткәрү урынында мәйданда бәйрәм үткәрүгә әзерлек эшләре бара инде. Лениногорск районы Башлыгы Рәгать Хөсәенов, лениногорскилылар өчен Сабантуйның мөһимлеген ассызыклады, барысын да эшкә кушылырга чакырды, чөнки барысы да бу бәйрәмне түземсезлек белән көтеп алалар.
Район башлыгының «Сабантуй-2021» халык бәйрәмен үткәрү турындагы карары белән Лениногорск районы эшләр идарәчесе Елена Ненад чыгыш ясады, ул барлык катнашучыларны әзерлек һәм бәйрәм итү буенча беркетелгән эшләр белән таныштырды.